IZGUBILI OD NAJBOLJIH

Osnovna škola dr. Jure Turića Gospić

licke-novine@licke-novine.hr
23. svibnja 2022. u 22.30 sati

GOSPIĆ - Vijesti oko sudjelovanja na državnim rukometnim završnicama u ovoj sezoni postale su svakodnevica. Izuzetni uspjesi rezultat su kvalitetnog treniranja, podrške roditelja, te talenta rukometašica i rukometaša.
Na klupskoj razini potrebno je biti veoma uspješan tijekom cijele sezone i kroz dvadesetak odigranih utakmica ostvariti plasman među prva 4 mjesta u ligaškom natjecanju što su prvi puta u povijesti kluba ostvarile tri ekipe Rukometnog kluba "Gospić", dječaci U13, dječaci U11 i djevojčice U12. Dječaci U13 su uspjeli ostvariti veliki uspjeh i na turniru najboljih zauzeti 9. mjesto od više od 140 ekipa spomenutog godišta u Hrvatskoj.

Školski sport također zahtijeva odigravanje kvalifikacija, Djevojčice završnih razreda već školu i grad prezentirali devetim mjestom, dok su se dječaci toga uzrasta popeli na tron okitivši se titulom prvaka Hrvatske. Isti uspjeh imaju prilike ponoviti i djevojčice 5. i 6. razreda koje su na županijskom bile uvjerljive protiv igračica Senja, da bi u petak, 20. svibnja 2022. godine, sudjelovale na regionalnom natjecanju u Splitu. Polufinalna utakmica donijela je uvjerljivu pobjedu protiv igračica iz Metkovića, dok su u finalnoj utakmici gospićanke potvrdile kvalitetu i susretom protiv Jelse, u kojem pobjeda niti jednog trenutka nije došla u pitanje, ostvarile plasman na državnu završnicu koja se od 31. svibnja do 3. lipnja 2022. godine održava u Vinkovicima. Ova ekipa rukometašica pod vodstvom trenera i učitelja Vanje Antića šesta je ekipa s područja Gospića koja će u sezoni sudjelovati na jednoj od rukometnih završnica i boriti se za prvaka Hrvatske.

Dječaci 5. i 6. razreda na žalost nisu uspjeli preskočiti istu letvicu, te su polufinalnim porazom od Dugopolja usmjereni u borbu za treće mjesto u kojoj su bili bolji od Metkovića.

DJEVOJČICE - 5. I 6. RAZREDI
OŠ DR. JURE TURIĆA - OŠ DON MIHOVILA PAVLINOVIĆA 17:5 (11:2) - Vukelić S. (8), Ivančić (6), Kulaš (2), Fajdić (1)

OŠ DR. JURE TURIĆA - OŠ JELSA 12:9 (9:5) - Ivančić (4), Vukelić S. (3), Kulaš (3), Gergi (1), Vukelić M. (1)

DJEČACI - 5. I 6. RAZREDI

OŠ DR. JURE TURIĆA - OŠ DUGOPOLJE 13:17 (7:9) - Asić (3), Tomljenović (3), Sertić (2), Duić (2), Stručić (2), Pintar (1)

OŠ DR. JURE TURIĆA - OŠ STJEPANA RADIĆA 20:13 (10:4) - Sertić (11), Sarić (2), Stručić (2), Tomljenović (2), Jurčić (1), Duić (1), Župan (1) (Rk)

Biciklistički klub Gospić

Gospićani na putu od 400 kilometara.

19. svibnja 2022. u 18.45 sati

GOSPIĆ - Danas je na Trgu Stjepana Radića Ernest Petry, ličko-senjski župan, ispratio grupu članova Biciklističkog kluba koji su krenuli na turu od 400 kilometara do Vukovara. Vožnja je organizirana povodom Dana Ličko-senjske županije Prva etapa do Bihaća duga je 82 kilometra gdje će prenoćiti. Sutra ih čeka put od 143 kilometra do Novske, nakon čega će se treći dan zaputiti u 165 km udaljene Vinkovce iz kojih voze u Vukovar gdje će razgledati sve znamenitosti grada heroja. Petry im je poželio sreću i zadovoljstvo što su ponovno povezana ova dva herojska grada hrvatska grada. (Ln)

Lički Osik

Gospićka Marta će završiti u Dinamovoj vitrini/Foto GG
19. SVIBNJA 2022. U 11.45 SATI

GOSPIĆ/LIČKI OSIK - U prosincu prošle godine iznenada mu je na jednom turniru u Gospiću pozlilo i nakon nekoliko dana je preminuo veliki prijatelj i bivši igrač nogometnog kluba "Croatia 92." Iz Ličkog Osika, Marin Ćaćić (23) koji je svojim radom, talentom i poštenjem ostavio veliki utisak na sve prijatelje i poznanike pa je Uprava i njegovi najbliži prijatelji u Klubu inicirali da osički nogometni stadion dobije njegovo ime.

Gradonačelnik Gospića Karlo Starčević je 17. siječnja donio službenu odluku o nazivu stadiona, a jučer je simboličnim rezanjem vrpce stadion i otvorio. Tom prigodom gradonačelnik se zahvalio svim volonterima, donatorima i radnicima Komunalca koji su vrijednim radom uredili stadion. Obnovljene su stepenice, tribine, predvorje, navodnjavanje kao i travnjak. Gradonačelnik se također prisjetio i velečasnog Luke Blaževića koji se 2016. prihvatio vodstva kluba osičkog kluba i zajedno s grupom poduzetnika ga obnovio i započeo s natjecanjima.

Uz gradonačelnika svečanosti otvorenja obnovljenog i novouređenog stadiona prisustvovao je i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Marijan Kustić. Svečanost su svojom nazočnošću također uveličali i igrači GNK Dinamo 2 Zagreb koje je gradonačelnik primio u Gradskoj vijećnici. Uvažene i drage goste darivao je prepoznatljivim motivom grada Gospića - Vodaricom Martom. Istaknuo je tom prigodom da je Gospić uvijek bio utvrda Dinamovih navijača, a u ime zagrebačkog kluba trener Dalibor Poldrugač je rekao da zna da su Gospić i Lika Dinamova utvrda obojana u plavo.

Za kraj svečanosti otvorenja stadiona nogometaši Croatie 92 i Dinama 2 odigrali su utakmicu u spomen na svoga prerano preminulog kolegu i prijatelja Marina Ćaćića. (Ln)

Gospićki rukometaši

Rukometaši su osvojili 10 mjesto.

12. svibnja 2022. u 22 sata

GOSPIĆ - Posljednje kolo 1. HRL jug u sezoni 2021./2022. seniorima Rukometnog kluba "Gospić" donijelo je u subotu domaći susret protiv RK Rudar Adria Oil. Bila je to utakmica bez ikakvog rezultatskog imperativa u kojoj je jedno bitno bilo sačuvati, odnosno pokazati sportski duh i dignute glave zaključiti ovu napornu sezonu.

Tribine je popunilo oko 200 rukometnih zaljubljenika među kojima i veliki broj mladih rukometaša grupa Gospića, Udbine, Korenice i Brinja, koji su uz želju da podrže svoje seniore, podržali još jednu u nizu humanitarnih akcija, akciju za Udrugu roditelja djece s teškoćama u razvoju Pčelice koja djeluje na području Gospića za koju se u konačnici skupilo 1040 kuna.

Veoma loš, mlak i nezainteresiran ulazak u utakmicu igrača gospićke ekipe u nevjerici je ostavio domaće navijače budući je semafor već u 7. minuti pokazivao zaostatak 7:1. U istom ritmu odigrano je cijelo prvo poluvrijeme u kojem igrača trenera Antića kao da nije bilo na terenu, te se na odmor otišlo pri vodstvu gostiju iz Labina 22:11. Deset minuta odmora i u nastavak Gospićani ulaze u sasvim drugačijem raspoloženju što je vrlo brzo podiglo i atmosferu na tribinama. Sakić i Seferagić trima uzastopnim pogotcima između 33. i 35. minute smanjuju na -9 (15:24) što su protivnici održavali do 41. minute susreta. Nova tri pogotka u nizu (Markić, Krmpotić, Verzon) smanjuju na 23:29, da bi u 50. minuti Dželalija uz ranije neobjašnjivo dodijeljene 4 minute isključenja dobio još jedno koje je eskaliralo plavim kartonom.

Nije to poremetilo ritam domaćih igrača i u posljednjih 5 minuta se ulazi pri rezultatu 32:37. Šime Markić s 2 i Ivan Jergović s 1 pogotkom smanjili su na 35:37 kada suci dodjeljuju novo isključenje, ovoga puta Markiću, koje se pretvorilo u 4 minute, a odmah nakon i u novi plavi karton. Razgalilo je to domaću publiku koja je nastavila srčano navijati za svoje rukometaše, a priliku za potpuni preokret dobio je do tada odlični Milković, no promašaj s linije sedam metara odveo je goste prema pobjedi 38:35.

Veseli sigurnost mladog Petra Milkovića (2005.) pri realizaciji sedmeraca, te agresivnost i velika srčanost još mlađeg Ivana Jergovića (2006.) na koje će se sigurno ozbiljnije računati u narednoj sezoni. Premijerna prvoligaška sezona rukometašima Gospića je osigurala ukupno 22 utakmice u kojima je ostvareno 6 pobjeda, 2 neodlučena ishoda i 14 poraza što je donijelo 14 bodova i uz gol razliku 640:709 (-69) bilo dovoljno za 10. mjesto od 12 ekipa sudionika.

Uspjeli su gospićki rukometaši ostvariti zacrtani cilj i izbjeći posljednje dvije pozicije koje direktno vode u niži rang, no neočekivani rezultati lige za opstanak u premijer ligi još uvijek otvorenom drže opciju ispadanja i desetoplasiranog kluba za što se iščekuju ishodi susreta kvalifikacija.

Sezona je završena sa zaključkom da se može puno više od onoga što se na terenu tijekom sezone pokazalo, sa zaključkom da prvoligaške rukometne utakmice okupljaju gledatelje i mladež Gospića u velikom broju, te da će se na nekolicinu mladih dečki iz vlastite škole rukometa u narednoj sezoni pokušati što više računati i s većim brojem seniorskih minuta potaknuti njihov daljnji rukometni rast i razvoj.

RK GOSPIĆ - RK RUDAR ADRIA OIL 35:39 (11:22) - Sakić (7), Markić (7), Milković (6), Dželalija (3), Pavelić (3), Krmpotić (2), Matulović (2), Jergović (1), Seferagić (1), Suknaić (1), Jelić (1), Verzon (1). (VaA)

Rukomet u Gospiću

Odigrane su i posljednje utakmice sezone.

9. svibnja 2022. u 21.45 sati

GOSPIĆ - Utakmicama u Bujama dječaci U15 Rukometnog kluba "Gospić" jučer su odigrali posljednje susrete sezone. Ponovno u standardnom sastavu, zbog ozljeda, s malim brojem dječaka koji pripadaju ovom 2006./2007. i s nekolicinom početnika 2008./2009. godišta budući su se ostali igrači na turniru u Senju uigravali za sudjelovanje na završnici državnog prvenstva koja će donijeti prvaka Hrvatske.

Protivnici su bile ekipe Rudar Adria Oil i Arena koje su u konačnici ostvarile pozitivne rezultate i time zaključili sezonu i posljednjoj kategoriji mlađih uzrasta. Gospićani su u dvokružnom liga sustavu odigrali ukupno 24 utakmice, ostvarili 5 pobjeda, 1 neodlučen rezultat i 18 poraza, te su uz gol razliku 405:559 (-154) osvojili 11 bodova i u konkurenciji 14 klubova zauzeli 12. mjesto. Zbog virusa COVID-19 ranije su odgođene utakmice 10. kruga protiv RK Dubovac-Gaza i HRK Karlovac, međutim očekuje se da će manjak slobodnih termina ostaviti spomenute utakmice neodigranima.

Konkurencija je ovo u kojoj se natjecao veliki broj dvije godine mlađih igrača rođenih 2008. i 2009. godine kojima će iskustvo igranja u starijoj konkurenciji biti od izuzetne važnosti za daljnji rukometni rast i razvoj. Slijedi manji broj aktivnosti kojima rukometaši Gospića polako završavaju sezonu 2021./2022. i odlaze na zaslužene ljetne praznike.

RK RUDAR ADRIA OIL - RK GOSPIĆ 27:15 (14:8) - Čačić (7), Jergović (4), Ratković (3), Koljđeraj (1)
RK GOSPIĆ - RK ARENA-PULA 13:15 (6:9) - Jergović (7), Čačić (3), Ratković (2), Mahmutović (1)

GOSPIĆ:

6. svibnja 2022. u 19.30 sati

GOSPIĆ - Rukometna sezona polako dolazi kraju te je Rukometni klub "Gospić" svojim najmlađim članovima, gledateljima i svim zaljubljenicima u rukomet i zabavu odlučio zahvaliti jednim danom punim zajedništva. Rukometaši pozivaju sve da se u subotu, 7. svibnja priključe u ligu malog rukometa koja počima u dvorani u 13 sati i seniorskoj utakmici od 18 sati.

RK GOSPIĆ

Efektan skok Ivana Verzona u Crikvenici
4. svibnja 2022. u 9 sati

GOSPIĆ - Prvoligaška rukometna sezona regije jug polako dolazi svome kraju, a Gospićane je u 21., predzadnjem, kolu 1. HRL jug čekalo gostovanje u Crikvenici. Susret protiv RK Mornar Dramalj-Crikvenica odigran je u subotu, 30. travnja 2022. godine, bez rezultatskog značaja budući domaćini, ne mogu ni gore i dolje, zauzimaju 11. poziciju koja vodi u niži rang, a stepenicu iznad zauzimaju gospićki rukometaši koji još uvijek drže glavu iznad površine.
Iako bez rezultatskog, susret je naravno imao onaj natjecateljski značaj. Bio je to derbi začelja, derbi između ekipa trenutačno podjednake forme koji je prikazao sve ono što su gledatelji mogli očekivati. Tvrda utakmica s brojnim napetostima, prekidima, nerealiziranim prilikama, obranama vratara i preokretima koja je u konačnici završila najpravednijim, neodlučenim ishodom. Imala je ekipa Gospića i veliku podršku s tribina u vidu četrdesetak svojih mladih rukometaša koji su vraćajući se sa svojih ligaških obveza ostali navijati za svoje idole.
Dobar ulazak u utakmicu ekipe trenera Antića koja je pogocima Petrovića i Krmpotića povela 2:0, no vrlo brzo domaći trim uzastopnim golovima preokreće u vodstvo 3:2. Do 10. minute igralo se gol za gol kada se Crikveničani odvajaju na 10:7. Cvjetković dva puta poentira u razmaku od dvadesetak sekundi za 10:9, no ne uspijeva konsolidirati redove ekipe "Gospića" koji primaju četiri pogotka za visoki zaostatak 15:10. U završne minute gospićki rukometaši ipak ulaze aktivniji, Petrović u 27. smanjuje na 17:14, Sakić u 30. na 18:15, da bi se na odmor otišlo pri zaostatku od 4 pogotka (19:15).

U drugih 30 minuta utakmice rukometaši Gospića ulaze puno agresivnije, motiviranije i rastrčanije što im je donijelo veliki broj prilika, no bila je ovo još jedna utakmica u nizu gdje se nisu iskoristile minute igrajući s igračem više (6 minuta u prvom i 8 minuta u drugom poluvremenu), te čak četiri sedmerca u drugih 30 minuta. Veliki šok doživjeli su gosti i ozljedom uha Dražena Petrovića u kojoj je intervenirala i hitna pomoć, što je treneru Antiću uvelike smanjilo obrambenu i napadačku rotaciju, poglavito na vanjskim pozicijama.
Ipak, zaostatak 25:20 iz 41. minute pogotci Jelića, Markića i Cvjetkovića smanjuju na minimalnih 25:24, da bi se žilavi domaćin ponovno odvojio i u 52. imao prednost 28:25. Cijelu utakmicu je s tribina dolazila pjesma i navijanje podrške mladih Gospićana, koji su, kako se utakmica bližila kraju, bili sve glasniji, sve motiviraniji i sve više davali vjetar u leđa svojim seniorima.
Na krilima fantastične i fanatične podrške s tribina koja bi dala smisao igranja svakoj utakmici, u dvoboju odličnih vratara s obje strane, u završnih 9 minuta, ipak je pozornost na sebe skrenuo Mate Nekić s kojim na čelu obrana Gospića nije kapitulirala, ali je napad najprije propustio realizirati sedmerac, a kasnije i posljednji udarac nekoliko sekundi prije kraja što je bilo dovoljni za osvajanje jednog boda (28:28).

Gospić u narednom vikendu očekuje domaća utakmica posljednjeg kola koju će igrati bez ikakvog rezultatskog imperativa, ali okom usmjerenim prema premijer ligi gdje se traže bodovi Umaga na gostovanju u Dubrovniku i pobjeda Bjelovara na domaćem terenu protiv Spačve čime bi se stekli početni preduvjeti očuvanja prvoligaškog statusa.
RK MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - RK GOSPIĆ 28:28 (19:15) - Petrović (5), Cvjetković (5), Krmpotić (4), Markić (4), Jelić (3), Sakić (2), Matulović (2), Dželalija (1), Kovačević (1), Pavelić (1) (RKG)

Rukometašice iz Gospića

3. svibnja 2022. u 9.50 sati

GOSPIĆ - Maratonom utakmica djevojčice U12 okončale su svoju i klupsku povijesnu sezonu natječući se u 1. HRL zapad. Kažemo povijesna jer je ova ekipa djevojčica rođenih 2009./2010. godine prva ženska ekipa Rukometnog kluba "Gospić" koje je ikada sudjelovala u natjecanju 1. HRL regije zapad koja obuhvaća Istarsku, Primorsko-goransku, Ličko-senjsku i Karlovačku županiju, te klubove s područja Zagreba i okolice.

U svom premijernom nastupu mlade su rukometašice pod vodstvom trenerice Antonije Matić oduševile svojim pristupom, talentom, upornošću i ljubavlju prema rukometu što ih je dovelo do fantastičnih rezultata i mjesta na završnici prvenstva Hrvatske na kojoj će se u Poreču od 26. do 29. svibnja 2022. godine 16 najboljih ekipa Hrvatske boriti za prvaka države.

Veliki broj, zbog virusa COVID-19, ranije odgođenih utakmica gospićkim je rukometašicama donijelo naporan ritam i čak šest susreta u četiri dana, no to ih nije omelo u svom energičnom pristupu koji ih je krasio cijele sezone i donio nove uvjerljive predstave i pobjede. Od četvrtka (28. 4. 2022.) do nedjelje (1. 5. 2022.) godine mlade su rukometašice dva puta putovale u Senj, ali se visokim pobjedama predstavile gospićkoj publici i svojim roditeljima koji su velikim pljeskom pozdravili svoje miljenice, te im time dali punu potporu u borbi za što boljim rezultatom na turniru najboljih.

Posljednja utakmica sezone bila je protiv ŽRK Ivanić, susret koji je odlučivao o 3. i 4. poziciji, a djevojčice trenerice Matić nisu izdržale veoma naporan ritam. Uz veliki broj nerealiziranih prilika (stative, sedmerci), odličnih obrana gostujuće vratarke, ali i nešto slabijom obranom ostvarile su poraz koji nije, niti može umanjiti ovu izuzetnu sezonu.

Tijekom sezone odigrano je 16 utakmica, ostvareno 12 pobjeda, 1 neodlučen ishod i 3 poraza, što je bilo dovoljno za 4. mjesto i 25 osvojenih bodova. Rezultat je time veći što su se ispred gospićanki našli samo veliki rukometni klubovi s nevjerojatnom tradicijom poput RK Sesvete Agroproteinka, RK Lokomotiva Zagreb i ŽRK Ivanić, a do magične brojke od 500 postignutih golova nedostajao je samo 1 (499:306, (+193).

REZULTATI
Četvrtak, 28.4.2022. - Senj
ŽRK Senia - RK Gospić 13:33 (6:16) - Vukelić S. (11), Rukavina (9), Kulaš (5), Ivančić (4), Vukelić M. (2), Zec (1), Grdošić (1)
RK Gospić - RK Rab 31:13 (15:5) - Vukelić S. (10), Ivančić (10), Kulaš (5), Rukavina (3), Vukelić M. (2), Župan (1)

Subota, 30.4.2022. - Gospić
RK Gospić - ŽRK Zamet 32:17 (14:7) - Rukavina (10), Vukelić S. (7), Ivančić (7), Gučanin (4), Kulaš (2), Kozmić (1), Vukelić M. (1)
ŽRK Vinodol - RK Gospić 20:44 (8:21) - Vukelić S. (10), Ivančić (8), Rukavina (7), Gučanin (6), Grdošić (4), Vukelić M. (3), Gergi (3), Zec (1), Kulaš (1), Šubarić (1)
Nedjelja, 1.5.2022. - Senj
ŽRK Zaprešić - RK Gospić 12:28 (5:14) - Rukavina (8), Gučanin (6), Ivančić (4), Kulaš (4), Vukelić S. (3), Vukelić M. (1), Zec (1), Šubarić (1)
RK Gospić - ŽRK Ivanić 22:29 (9:17) - Rukavina (8), Gučanin (5), Kulaš (3), Ivančić (2), Vukelić S. (2), Grdošić (1), Vukelić M. (1). (RKG)

27. travnja 202. u 21.30 sati

GOSPIĆ - Odgođene utakmice 8. kruga 1. HRL zapad dječaka U13 odigrane su u na domaćem terenu. Mladi rukometaši Gospića za protivnike su imali RK Poreč i MRK 28. April, treću i četvrtu plasiranu ekipu lige.

Bile su to posljednje ligaške utakmice u kategoriji dječaka rođenih 2008./2009. godine u kojima su gospićki rukometaši tražili pobjede kako bi još jednu sezonu završili s maksimalnim učinkom, ali i s više od 500 postignutih pogodaka. Prvu utakmicu protiv MRK 28. April igrači trenera Vanje Antića odigrali su pod ručnom, onoliko koliko je trebalo. Prvo poluvrijeme proteklo je u blagom vodstvu igrača Rukometnog kluba "Gospić" od 2-3 pogotka prednosti, a bi se na poluvrijeme otišlo sa +4 (9:5). Prvih 10 minuta nastavka Gospićani su malo pojačali ritam, te serijama 5:1 i 4:1 poveli 18:7 i mirno okončali utakmicu.

Ekipa Poreča se pokazala boljim i tvrđim protivnikom, no odlična, furiozna, motivirana igra domaćina već u 8. minuti utakmice donosi rezultat 6:0, a u 15. velikih +8 (11:3). Blagi pad igrači Poreča u naredne 3 minute kažnjava za smanjenje na 11:7. Ekipnom minutom predaha i sitnim korekcijama igrači trenera Antića rade 5:0 seriju za odlazak na odmor s +9 (16:7). U drugom poluvremenu je prednost varirala od 6 do 10 pogodaka razlike, za konačnu pobjedu 28:23 kojom su ostvareni svi priželjkivani ciljevi.

Liga je okončana sa 17 odigranih utakmica, 17 ostvarenih pobjeda, 34 osvojena boda i impresivnom gol razlikom 506:247 (+259).

MRK 28. APRIL - RK GOSPIĆ 15:24 (5:9) - Borovac I. (8), Milković (4), Maras (3), Marković Ml. (3), Jerković (2), Jamičić (1), Sertić (1), Stilinović (1), Borovac L. (1)

RK GOSPIĆ - RK POREČ 28:23 (16:7) - Stilinović (8), Borovac L. (5), Marković Ml. (5), Borovac I. (3), Milković (3), Jamičić (3), Rukavina (1). (RK)

Stvoreni su temelji i za razvoj ženskog rukometa.

27. travnja 2022. u 20.10 sati

GOSPIĆ - Ligaška natjecanja se polako privode kraju, a djevojčice U14 su iza sebe ostavile naporan period u kojem su uz odigravanje utakmica redovnih kola 1. HRL zapad apsolvirale i one ranije, zbog virusa COVID-19, odgođene utakmice.

Rukometašice Gospića su u konkurenciji djevojčica 2007./2008. godišta jedne od najmlađih ekipa budući trenerica Antonija Matić u sastavu ima veliku većinu djevojčica rođenih 2008./2009. i tek jednu 2007. godine. S obzirom da se utakmice igraju 2x25 minuta, te razliku u godinama što u ovom periodu odrastanja donosi nenadoknadivu prednost može se reći da su igračice i trenerica Matić ispit položile s vrlo dobrim.

Iako tablica ne pokazuje puno pozitivnih rezultata, najbitniji su oni vidljivi na terenu. Prikazivala je ekipa veliki broj uspona i padova, no i veliki broj napetih utakmica u kojima je često pokazivala puno ljepšu i lepršaviju igru od protivnica, no nisu se mogle nositi s trenutačnim nedostacima u snazi, visini i razvoju. Napredak je velik i oku vidljiv, a to pokazuju i posljednje utakmice, prvenstveno one protiv Trešnjevke i Zeline, ekipa koje drže prva dva mjesta na tablici.

Od četvrtka (14. travnja 2022.) do nedjelje (24. travnja 2022.) gospićke su rukometašice od Karlovca i Rugvice, do Opatije i Gospića odigrale čak osam utakmica i unatoč porazima bile najbolje kada je bilo najteže i najnapornije. Sezona je završena na 19. mjestu od 22. kluba sudionika, s 21 odigranom utakmicom (4 pobjede, 1 neodlučeni ishod i 16 poraza), 9 osvojenih bodova i gol razlikom 421:574 (-153) što ženskom dijelu Rukometnog kluba "Gospić" daje veliku motivaciju za sljedeću sezonu kada će ekipa igrati u svom 2008./2009. godištu.

REZULTATI

Četvrtak, 14.4.2022. - Karlovac
RK GOSPIĆ - ŽRK OGULIN 23:26 (11:14) - Ivančić (8), Gučanin (5), Rukavina (4), Vukelić (3), Borovac (2), Franić (1)
RK Š.R. KARLOVAC - RK GOSPIĆ 29:29 (13:12) - Ivančić (8), Borovac (6), Gučanin (6), Rukavina (4), Vukelić (3), Grdošić (2)
Četvrtak, 21.4.2022. - Rugvica
ŽRK RUGVICA - RK GOSPIĆ 39:36 (16:17) - Rukavina (13), Borovac (7), Ivančić (7), Vukelić (4), Franić (3), Zec (1), Butković (1)
RK GOSPIĆ - TREŠNJEVKA 13:21 (8:8) - Rukavina (4), Vukelić (2), Franić (2), Borovac (1), Ivančić (1), Holjevac (1), Butković (1), Štimac (1)

Subota, 23.4.2022. - Opatija
RK GOSPIĆ - ŽRK ZAMET18:27 (9:15) - Pavelić (4), Vukelić (4), Rukavina (4), Ivančić (3), Borovac (3)
RK LIBURNIJA-OPATIJA - RK GOSPIĆ 33:18 (18:7) - Pavelić (5), Rukavina (5), Borovac (4), Ivančić (3), Holjevac (1)
Nedjelja, 24.4.2022. - Gospić
RK GOSPIĆ - ŽRK DRENAK 10:0
RK ZELINA - RK GOSPIĆ 22:20 (13:10) - Ivančić (5), Rukavina (4), Pavelić (3), Kulaš (3), Borovac (2), Vukelić (2), Franić (1) (Ln)

Vrhovine

U Vrhovinama djeluje i škole letenja.

24. travnja 2022. u 17.30 sati

VRHOVINE - Paraglajding klub Sokolovi u kratkom postojanju radi značajne pomake u razvoju zrakoplovnog sporta u Ličko-senjskoj županiji. Djelovanjem u Zrakoplovnom savezu Ličko-senjske županije koji ima u zakupu dva poletjelišta u Gackom polju, Gašparac i Godaču.

Njihovo odlično prošlogodišnje treće mjesto u ukupnom broju letova u RH, te ukupno najduži prošlogodišnji let nekog HR pilota što je ostvario pilot Josip Dujmović-Jopy s ukupnim letom od 128,5 kilometara, trajanjem leta od nepunih osam sati u letjelištu Sorica u Sloveniji. Klub je od Hrvatske agencije za civilno zrakoplovstvo tražio i dobio Potvrdu o odobrenju organizacije za osposobljavanje pilota parajderilce. Za dobivanje potvrde potrebno je ispuniti više uvjeta, a najvažniji je postojanje nastavnika letenja. Njihov član Mario Bobinac potrebne kvalifikacije i dozvolu za obuku pilota parajedrilice stekao je na tečaju u Sloveniji te je nostrifikacijom dozvole u hrvatskoj Agenciji za civilno zrakoplovstvo udovoljio uvjete za pokretanje škole u RH.

Uz školu u Vrhovinama, gdje je odgovorni rukovoditelj i voditelj osposobljavanja Bobinac je i voditelj osposobljavanja u Paraglajding školi " Pegaz" Sinj, jednoj od naših najstarijih škola paraglajding letenja. Važno je reći su se Vrhovine otvaranjem ove škole svrstale uz malobrojna mjesta u Hrvatskoj koja imaju školu letenja, te da je to jedina škola u ovom djelu države. Za sve informacije oko djelovanja škole, plana i programa osposobljavanja te uvjeta da bi netko postao pilot parajedrilice možete se obratiti voditelju osposobljavanja te ostalim članovima PK " Sokolovi" ili na zidu fb stranice "Paragliding klub Sokolovi". (Ln)

Gospićki rukomet

12. travnja 2022. u 19 sati

GOSPIĆ - U Senju su u organizaciji ŽRK Vinodol odigrane utakmice 9. kruga 1. HRL zapad za djevojčice U12. Gospićanke su za protivnice imale ŽRK Sisak i ŽRK Samobor, a samo su ih pobjede držale u igri za nastavak sna o plasmanu na državnu završnicu.

Odličan pristup svih igračica trenerice Antonije Matić donijele su pun plijen i nova četiri boda uz visoku gol razliku za trenutačno 6. mjesto na ljestvici uz 2 do 4 utakmice, odnosno 1 do 5 bodova manje od ekipa koje su trenutačno pozicionirane ispred mladih gospićkih rukometašica. U narednim vikendima slijedi odigravanje preostalih šest susreta za koje se ekipa Gospića nada da će im donijeti nove bodove i plasman na turnir najboljih, na turnir za prvaka Hrvatske.

RK GOSPIĆ - ŽRK SISAK 36:5 (21:2) - Rukavina (8), Gučanin (7), Vukelić S. (6), Ivančić (5), Fajdić (3), Kulaš (3), Grdošić (2), Zec (1), Vukelić M. (1)

ŽRK SAMOBOR - RK GOSPIĆ 16:32 (6:15) - Rukavina (13), Gučanin (6), Ivančić (4), Kulaš (4), Vukelić S. (3), Grdošić (2)

11. TRAVNJA 2022. U 19.15 SATI

GOSPIĆ - Gospićki rukometaši poraženi u utakmici 19. kola 1. HRL jug u kojoj je na gostujućem terenu u Kaštel Sućurcu igrala protiv RK Ribola Kaštela koji su trenutačnoi najbolji sastav lige.

Odličan je bio ulazak u utakmicu Gospićana koji su u uvodnim minutama stvorili pregršt odličnih prilika, no izuzetno raspoloženi domaći vratar omogućio je svojoj ekipi nerealno vodstvo (6:1). Ubrzo su namještene nišanske sprave, a Jelić, Markić, Petrović, Matulović i Kovačević utakmicu u 19. minuti uvode u neizvjesne vode. Igralo se do kraja prvog poluvremena gol za gol, a novi pogodak Kovačevića u 29. minuti donosi neodlučen rezultat (13:13). Bujas pogotkom iz sedmerca u posljednjim sekundama ipak svoju ekipu na odmor vodi pri vodstvu 14:13.

Lošiji ulazak u drugi dio utakmice iskusni, uigrani i veoma kvalitetni protivnici kažnjavaju i susret odlazi u jednosmjernu ulicu koja završava pobjedom favorita rezultatom 37:25. Svim klubovima slijedi slobodan vikend (Uskrs) nakon čeka Gospićane čekaju tri velike utakmice u kojima najprije na domaćem terenu dočekuju RK Buzet, zatim gostuju u Crikvenici, a ligaško natjecanje završavaju novom domaćom utakmicom protiv RK Rudar Adria Oil.

RK RIBOLA KAŠTELA - RK GOSPIĆ 37:25 (14:13) - Kovačević (4), Markić (3), Matulović (3), Krmpotić (3), Jelić (3), Pavelić (2), Suknaić (2), Petrović (2), Dželalija (2), Milković (1) (LN)